Dr. Lāsma Kalnbērza
Dermatoloģe, dietoloģe

Specialitāte
Dermatoloģe, dietoloģe

 

Izglītība un darba pieredze

2004.g. Rīgas Stradiņa universitāte – ieguvusi ārsta grādu
2007.g. Latvijas Universitāte – rezidentūra dermatoloģijas, veneroloģijas specialitātē, Latvijas Ārstu biedrības/ Latvijas Dermatovenerologu asociācijas ārstniecības personas sertifikāts ar tiesībām praktizēt
2018.g. Rīgas Stradiņa universitāte – rezidentūra dietologa papildspecialitātē, Latvijas Ārstu biedrības/ Latvijas diētas ārstu asociācijas ārstniecības personas sertifikāts ar tiesībām praktizēt

Pamatinformācija

Konsultācijas notiek bērniem un pieaugušajiem latviešu, krievu un angļu valodā par dažādu ādas un nagu slimību ārstēšanu un profilaksi:

pusaudžu un pieaugušo akne (pinnes),

psoriāze (zvīņēde),

rozācija (kuperoze, jutīga apsārtusi sejas āda),

demodekoze (ādas ērcītes izraisīts sejas ādas iekaisums),

ekzēma (alerģijas izpausme),

atopiskais dermatīts (alerģiska slimība, kas sākas zīdaiņa vecumā),

furunkuloze, streptodermija (strutainas ādas infekcijas),

dermatofitija, mikrosporija, onihomikoze (ādas un nagu sēnīšu infekcijas) un citas.

 

“Arvien vairāk kļūst skaidrs, ka dzīvesveids ļoti ietekmē gan veselību kopumā, gan daudzu slimību gaitu.

Bieži vien ar medikamentiem tiek atviegloti kādi nepatīkami un traucējoši slimības simptomi, tomēr lielākoties, lai pilnībā izveseļotos, nepieciešams palūkoties plašāk. Lai gan nozīme ir ģenētikai, mūsu ikdienas izvēles jeb dzīvesveids ļoti lielā mērā nosaka, vai slimība attīstīsies. Svarīgs ir gan pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, gan pietiekami daudz kustību, miega, miera un atpūtas, kas līdzsvaro ne tikai nervu sistēmu, bet arī visas pārējās organisma sistēmas. Apzinoties šo sakarību, var sākt risināt jautājumus jau cēloņu līmenī.

Ārsts var palīdzēt saskatīt saistību ādas stāvoklim ar kādām iekšķīgām slimībām. Liela daļa hroniskās ādas slimības ļoti cieši saistītas ar gremošanas traktu un uzturu. Tādu slimību, kā piemēram, akne, psoriāze, ekzēma, pamatā ir iekaisuma reakcija. Ja cilvēkam ar iedzimtu tendenci attīstīties kādai no šīm slimībām, uzturā ir iekaisumu veicinoši produkti, tad arī, visticamāk, parādīsies šīs slimības izpausmes. Uzturs var vai nu veicināt slimības attīstību vai tieši pretēji – palīdzēt novērst tās izpausmes un uzlabot ādas stāvokli.

Uztura ieteikumi var atšķirties atkarībā no ādas un kopējā veselības stāvokļa. Būtiski ne tikai izslēgt kādus produktus, bet nodrošināt, lai uzturs ir pilnvērtīgs – tajā būtu visas vajadzīgās uzturvielas, vitamīni, mikroelementi, minerālvielas.

Jāņem vērā, ka izmaiņas ieradumos prasa lielu gribas spēku. Bet tas ir tā vērts – laba veselība un pašsajūta, kas ļauj piepildīt sapņus un justies laimīgam!”